X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدفروشگاه آنلاین خورجینک - معیارهای مناسب در خرید ظروف چینی چیست؟

ظروف چینی و شیشه فشرده امروزه در زندگی روزانه از استفاده ی بسیار قابل توجهی برخوردارند. انواع و اقسام ظروف چینی وشیشه فشرده با شکل‌ها و طرح‌های مختلف برای سلیقه های متفاوت تولید می شوند و تجارت منحصر به فرد خود را ایجاد کرده اند.
به طور کلی می توان ظروف چینی را به عنوان قابل اعتماد‌ترین ظروف آشپزخانه برای مصارف روزانه و خوراک شناخت. اما این لوازم نیز باید دارای معیارهایی خاص باشد تا به عنوان ظروف چینی قابل قبول و خوب از آنها یاد شود؛ این معیارها برای ظروف چینی با مصارف معمول و روزانه عبارتند از مقاومت درمقابل ساییدگی، ثبات رنگ و طرح در مقابل مواد شوینده، ضربه، مقاومت درمقابل شوک‌های حرارتی، سبک بودن وزن، مقاومت در مقابل خوردگی و درنهایت تثبیت رنگ‌های مورد استفاده در آن.
به این ترتیب اگر شرایط بالا مهیا بود می‌توان گفت ظرفی که خرید‌ه‌ایم دارای شرایط مناسبی برای استفاده روزانه است و می‌توان به آن اعتماد کرد.
آرکوپال، چینی نیست ...
از اشتباهات خریداران امروزی است که ظروف آرکوپال را در ردیف ظروف چینی درنظر می‌گیرند و همان انتظار را از این گروه ظروف دارند، درحالی که آرکوپال تفاوت‌های عمده‌ای با ظروف چینی دارد. به طور کلی آرکوپال همان شیشه است که با استفاده از حرارت بالا، فعل و انفعالات شیمیایی و دستگاه‌های مخصوص به شکل کنونی درآمده است.
از ویژگی‌های منحصر به‌فرد این نوع ظروف سبک‌تر بودن آنها نسبت به چینی و مقاومت بیشتر آنها در برابر ضربه است، اما نباید فراموش کرد خاصیت پیرکس بودن (مقاومت بسیار بالا در برابر شوک حرارتی) از ویژگی‌های بارز این نوع ظروف به حساب می‌آید.
این درحالی است که با توجه به تکنولوژی ساخت و تولید این ظروف می‌توان نقوش بسیار شفاف‌تر و زیباتری نسبت به چینی روی آنها طراحی کرد.

امروزه یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های آرکوپال با چینی‌ها قابلیت استفاده این ظروف در دستگاه ماکروویو است که کاربرد بسیاری در زندگی کنونی ما دارد و عاملی برای انتخاب بیشتر خریداران شده است، هرچند جدیدا با پیشرفت در فن آوری های تولید، بسیاری از ظروف چینی هم قابلیت استفاده در ماکروویو را دارند.
میزان کارآیی مدل‌های فانتزی و متنوع ...
به طور قطع برایتان پیش آمده است که وقتی برای خرید به بازار فروش این گونه محصولات مراجعه می کنید دنیای امروزی و مدرن و تنوع بالای موجود در طراحی و مدل های ظروف چینی جدید باعث سردرگمی تان هنگام انتخاب‌های گوناگون می شود؛ اما فراموش نکنید بسیاری از این ظروف در عمل واقعا کارایی ندارد، بنابراین سعی کنید هنگام خرید از انتخاب ظروفی با شکل‌های هندسی غیرمعمول جدا خودداری کنید، چون این‌گونه ظروف صرفا جنبه تزئینی دارد و برای مصارف روزانه و عادی قابل اطمینان نخواهد بود.
در صورت انتخاب این‌گونه ظروف بدون تردید بزودی دوباره راهی بازار خرید خواهید شد چون علاوه بر این‌که میزان بالای شکستن آنها به دلیل شکل خاص هندسی بالاتر از دیگر همردیفان خود است، کارایی قابل قبولی هنگام پذیرایی برای شما نیز نخواهند داشت.
تکی خرید کنیم یا سرویس کامل ؟
شاید در گذشته، خرید سرویس کامل ظروف چینی برای استفاده آنها در جهیزیه نوعروسان بسیار مرسوم بود و خریداران، واحد فروش این سرویس‌ها -که همان پارچه بود- را زیاد می‌شنیدند، اما امروزه با توجه به کوچک شدن منازل و البته تفاوت‌های عمده‌ای که در تهیه جهیزیه‌ها ایجاد شده شاید این واژه زیاد کاربرد نداشته و بیشتر می‌تواند به همان دست خودمانی اکتفا کرد، چون همان‌طور که می‌دانید برای خرید سرویس‌های کامل هر تکه از ظروف داخل آن سرویس کامل را یک پارچه محاسبه می‌کنند و در واقع بسیاری از این وسیله‌ها اصلا استفاده‌ای ندارد، بنابراین پول اضافه پرداخته و فضای کابینت‌های منزل را بیدلیل اشغال کرده‌اید.
بنابراین بهترین روش برای خریدی اقتصادی و البته مناسب خانواده خرید لوازم ضروری از ظروف چینی به صورت تکی یا دستی است، درحالی که با این راهکار شما می‌توانید از طرح‌ها و مدل‌های متفاوتی برای تهیه یک سرویس کامل با ظروف مورد نیاز خود استفاده کنید، نه این‌که همیشه مدلی یکسان را مقابل مهمانان خود قرار دهید.


برچسب‌ها : ,
نویسنده: khorjinak | نسخه قابل چاپ | 1395/7/18 - 17:03 | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

آخرین مطالب

محبوب ترین مطالب

آمار وبلاگ

کد های کاربر